Z provozu centra

Aktuální souhrn dění na Ukrajině

  1. prosince 2022 došlo k symbolické události – na Ukrajině bylo zničeno 100 000 ruských vojáků. Toto jsou oficiální údaje Generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny. Kromě toho již bylo zničeno více než 3000 ruských tanků. Jedná se pouze o oficiální údaje získané na základě zpravodajských zpráv a identifikovaných orgánů okupačních vojsk. Nikdo nepočítá zraněné. Za poslední den bylo zničeno 550 ruských vojáků.

Co je to číslo 100 000? To jsou dvě třetiny města Olomouce, to je město Zlín s celou aglomerací. Ruský prezident za 300 dní války zničil tolik svých vojáků. To mu ale nestačí a pokračuje v mobilizaci ve své armádě. Ukrajina odvážně odráží všechny ruské útoky a postupně postupuje na bojišti. Prezident Zelenskij nedávno navštívil „nejžhavější“ místo na frontě – Bakhmut, který je uprostřed nepřátelství. Tam ocenil statečné obránce Ukrajiny pod dělostřeleckou palbou. Ve stejný den Putin udělil v Kremlu ocenění kolaborantům a propagandistům. Jaký velký rozdíl mezi těmito dvěma lidmi. To je působivé. Zelenskij se nebojí a jde na samý front války, zatímco Putin, který tuto katastrofu ve středu Evropy rozpoutal, se bojí všech a odměňuje kolaboranty a propagandisty. Tento kontrast můžete ocenit na fotografii. Zde můžete citovat Twitter poradce Kanceláře prezidenta Ukrajiny Mykhaila Podoljaka:

„Dva prezidenti.

Dvě země.

Dva pohledy na svět.

A jen jeden z nich je vůdce s charakterem.

Koneckonců, chrání svou zemi a svůj lid. Zatímco ten druhý přišel do cizího domu zabíjet, ničit a znásilňovat.“

 

 

Rusko přitom nepřestává útočit na civilní obyvatelstvo Ukrajiny raketami, které na Ukrajinu útočí z Černého a Kaspického moře a z pohraničních oblastí. Ukrajinci sestřelí až 90 % těchto řízených a balistických raket a kamikadze dronů, ale některé z nich stále končí v CHP, Heat Network. Obyvatelé ukrajinských měst tráví několik dní bez elektřiny, tepla a vody. Jinak to nelze nazvat terorismem a genocidou.  

Ukrajinští energetici jsou skutečnými hrdiny, kteří v současnosti provádějí údržbu a opravy energetického systému Ukrajiny za cenu neuvěřitelného úsilí a ohrožení vlastních životů.

Častý nedostatek elektřiny ve městech Ukrajiny nejenže brání mírumilovným lidem normálně žít. Také brání dětem a studentům ve studiu ve školách a ústavech. Ale hrdinní ukrajinští učitelé a lektoři stále nacházejí města, kde je elektřina, a učí své žáky a studenty online. To je pro 21. století neuvěřitelné, ale je to realita: terorismus, genocida, vraždy, rabování, znásilňování – to vše přišlo na Ukrajinu s ruskou armádou. A to je přesně to, co mohlo Evropu čekat (zejména země, které jsou blízko hranic Ukrajiny: Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko), ale jen díky hrdinskému ukrajinskému lidu se tak nestalo a národy Evropy se tomuto nebezpečí vyhnuly.

 

Na fotografii učitel z Kyjeva umístil notebook na sloup poblíž supermarketu v hlavním městě a učí školáky, protože učitel nemá elektřinu a internet ve škole i doma.

  

 

  1. března svrhli Rusové na Činoherní divadlo v Mariupolu silnou bombu. Udělali to cíleně, protože věděli, že místo bylo využíváno jako jeden z největších městských úkrytů pro civilisty. Ruské teroristy nezastavil ani nápis „děti“ u budovy.

 

Včera zdemolovali budovu Činoherního divadla, zpod které nedostali ani mrtvoly místních obyvatel. Katsapovi věří, že zničení místa genocidy také vymaže vzpomínku na něj. Ale nikdo nezapomene na oběti a nikdo nezapomene na potrestání vrahů.

Níže jsou dvě fotografie města Mariupol(Činoherní divadlo):

před válkou, kdy byl Mariupol součástí mírové Ukrajiny a poté, co byl zničen ruskými vojsky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale celý adekvátní a civilizovaný svět podporuje Ukrajinu a poskytuje ukrajinskému lidu vojenskou a humanitární pomoc. To potvrdila i Zelenského poslední návštěva v USA, kde byl Bidenem i americkým Kongresem velmi vřele přijat.

Je důležité pochopit, že pomoc Ukrajině je investicí do bezpečí nás všech – lidí, kteří chtějí žít v mírumilovném, civilizovaném a bezpečném světě.

 

 

 

 

 

.

Zapojili jsme se do pomoci nemocnici v ukrajinském městě Sarnach. Ve spolupráci s firmami ZAPE Opatovice a BADEN, které tuto pomoc finančně podpořily, se podařilo pořídit potřebné zdravotnické vybavení a předat je přímo lékařům nemocnice. Velmi si této podpory vážíme a DĚKUJEME!
S novým vybavením už místní lékaři pracují, a pomáhají tak lidem postiženým válkou v jejich zemi.

 

 

 

 

 

Výzva ke spolupráci s azylovými centry na Ukrajině

 

 

Ve spolupráci s Charitou České republiky, Lvovskou a Užhorodskou oblastí Vás žádáme o zvážení možnosti poskytovat přeshraniční pomoc pro válečné uprchlíky na Ukrajině. 

Cílem našeho projektu je zajistit uprchlíkům důstojné překonání válečné katastrofy, kterou si nyní zažívají, zásobováním azylových center přímo na Ukrajině. 

Věříme, že Vámi vynaložená pomoc přispěje ke zmírnění dopadů ruské agrese, která se lidsky i ekonomicky dotýká také občanů České republiky. Přejeme si, aby i Vaším přispěním nemuseli další lidé osobně zažívat hrůzy války, jak se dnes děje na Ukrajině

V azylových centrech našli své útočiště lidé, kteří ztratili vše, materiální zajištění, možnosti i ideály. Jediný ideál, který jim zůstává je jejich svobodná vlast, a proto ji nechtějí opustit. Žijí zde v nuzných podmínkách, ale v bezpečí. Jakákoliv pomoc těmto lidem bude obrovským přínosem, jak pro jejich existenční, tak i psychický stav. 

Bez zahraniční pomoci občany a organizacemi států jako Polsko, Česká republika či Slovensko a jiné, by se tato humanitární katastrofa v Evropě nedala zvládnout. Jsme však přesvědčení, že nejvýhodnější forma pomoci pro obě dvě strany, je podpora v jejich vlasti. 

Oslovila-li Vás námi realizovaná forma pomoci, založená na aktuálních potřebách konkrétních obyvatel azylových center, a jste ochotni se na ni podílet, uvádíme příklady potřebných míst a lidí:

město Turka, poskytuje azyl 130 lidem, 

město Lvov, při Městské knihovně, poskytuje azyl 150 lidem,

město Busthino, poskytuje azyl 90 lidem. 

 

V případě zájmu Vám poskytneme všechny informace, administrativní a logistickou podporu a zajistíme jednání se zástupci samosprávy a azylových center na Ukrajině. Více informací o naší činnosti naleznete na internetových stránkách www.ukrajinahelp.cz.

Pomozme lidem bezprostředně zasaženým touto katastrofou důstojně přežít v jejich rodné zemi. 

 

Centrum pomoci Ukrajině Lidé, kterým není člověk lhostejný. 

 

 

 

 

 

Provozní doba

OTEVÍRACÍ DOBA

Centrum pomoci bude otevřeno na zavolání:

kontakt: 608509511

 

Години праці

Графік роботи влітку

 

Центр допомоги буде відкрито на залучення:

Контакт: 00420608509511

 

 

 

 

 

Z provozu centra

Z důvodu velkého zájmu a nedostatku finančních prostředků jsme nuceni zrušit výdej 4.8., nicméně ti co se nahlásili na tento termín tak s nimi budeme počítat při posledním výdeji. 18.8.2022.

Через велику зацікавленість та брак коштів ми змушені скасувати випуск 4 серпня, однак ті, хто записався на цю дату, будуть розраховані на останній номер. 18.08.2022.

 

CZ

PRÁZDNINOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Centrum pomoci bude otevřeno výhradně a pouze v dny, které jsou uvedené na plakátku tzn.

čtvrtek 7.7. 8:00 – 10:00; 15:00 – 18:00

čtvrtek 21.7. 8:00 – 10:00; 15:00 – 18:00

čtvrtek 18.8. 8:00 – 10:00; 15:00 – 18:00

V tyto dny budeme vydávat finanční poukázku občanům Ukrajiny.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1U-VJxdIdf_UgZ8tni4VEHoqH3nyZw9SF/edit?usp=sharing&ouid=110314185693821949470&rtpof=true&sd=true 

S sebou si přineste pas s vízem.

Fungování centra je založeno na dobročinnosti, proto výdej bude probíhat pouze za předpokladu dostatečných finančních prostředků pro jejich nákup. Děkujeme za pochopení.

UA

Графік роботи влітку

Рівно за 14 днів починається літній період. Це означає, що нам знову доводиться коригувати графік роботи Центру допомоги Українцям. Центр допомоги працюватиме виключно і ЛИШЕ у дні, які зазначені нижче:

Четвер 7.7. 8:00 – 10:00; 15:00 – 18:00

Четвер 21.7. 8:00 – 10:00; 15:00 – 18:00

Четвер 18.8. 8:00 – 10:00; 15:00 – 18:00

У ці дні буде видаватися допомога: продукти харчування та засоби гігієни.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1U-VJxdIdf_UgZ8tni4VEHoqH3nyZw9SF/edit?usp=sharing&ouid=110314185693821949470&rtpof=true&sd=true

З собою мати: пакет або коробку

Робота центру заснована на благодійній основі, тому видача допомоги відбудеться лише за наявності достатньої кількості коштів на їх придбання. Дякую за розуміння.

POMOC V ČÍSLECH🧐
V době od 23.4. – 29.4. 2022 jsme ve skladu Centra pomoci Ukrajině přijali 1 085 kusů věcí a potravin.
V tomto týdnu jsme přijali pomoc v hodnotě cca 78tis. Kč a darovali jsme 318tis. Kč (všechny částky jsou pouze orientační).
Na obrázcích níže se můžete podívat na konkrétní přehled pohybů, jak příjmu tak i výdeje.
ZA CELOU DOBU FUNGOVÁNÍ:
Na Ukrajinu jsme poslali dodávky v hodnotě skoro 2mil. Kč ‼️‼️
Pomáháme i přímo, proto občané co uprchli před válkou si k nám mohou přijít pro základní potravinovou i věcnou pomoc. Naše Centrum pomoci Ukrajině už navštívilo přes 500 lidí a darovali jsme tak materiální a potravinovou pomoc v hodně pře 650tis. Kč a to vše jen díky Vám!
Moc děkujeme všem dárcům, dobrovolníkům a Charita Hranice za spolupráci.
Odkaz na seznam všeho co jsme v centru přijali a vydali. Seznam si můžete seřadit podle množství, druhu abecedy atd..
https://docs.google.com/…/1wtwqiZvwp_U8Plq7…/edit…